top of page

I. sz. védőnői körzet

 

 

II. sz. védőnői körzet

 

 

III. sz. védőnői körzet

 

 

IV. sz. védőnői körzet

 

 

V. sz. védőnői körzet

 

 

VI. sz. védőnői körzet

 

 

VII. sz. védőnői körzet

 

 

VIII. sz. védőnői körzet

 

 

IX. sz. védőnői körzet

 

 

X. sz. védőnői körzet

 

 

XI. sz. védőnői körzet

 

 

XII. sz. védőnői körzet

 

 

A Dél-pesti Centrumkórház – Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet 411 védőnői körzet működtetését vette át 2023. július 1-től. 

A területi védőnők a családok egészségének megőrzésére, segítésére irányuló preventív feladataikat meghatározott földrajzi területen (védőnői körzetben) végzik, a megelőző ellátásban betöltött szerepük az alapellátás rendkívül fontos része. A családoknak alanyi jogon jár a szolgáltatás.

A területi védőnői ellátás általánosságban a várandóság idején, majd a gyermek születését követően az iskoláskor kezdetéig tart. A területileg illetékes védőnő és a gondozott között a kapcsolatfelvételre általában az első várandóság idején kerül sor. Ez a lak/tartózkodási hely szerint illetékes védőnői tanácsadóban történik. Az anamnézis felvétele után a kismama megkapja „várandós kiskönyvét”, ezzel kezdetét veszi a védőnői gondozás. A gondozás minden esetben egyéni, személyre szabott, kölcsönös együttműködésen alapuló terv szerint történik. Később a védőnő a családot, közösen egyeztetett rendszerességgel otthonában keresi fel. Ebben az időszakban segítséget nyújt a helyes életmód kialakításában, a gyermek fogadására, szülésre, szoptatására való felkészülésben. A baba születése után figyelemmel kíséri a gyermek testi - értelmi - érzelmi fejlődését, tanácsot ad az életkornak megfelelő gondozásról, táplálásról, tájékoztat a védőoltások fontosságáról. A védőnői tanácsadáson elvégzi az életkorhoz kötött kötelező védőnői szűrővizsgálatokat (1-2-3-4-6-9-12-(15)-18 hónapos kor, 2-(2,5)-3-4-5-6 éves (7 éves ha nem kezdte meg általános iskolai tanulmányait) korig évente). A védőnők szociális tevékenységet is folytatnak. Kiszűrik, figyelemmel kísérik a szociálisan veszélyeztetetteket, s próbálnak segíteni a nehéz helyzetbe került családoknak. Javasoljuk, az érintettek keressék a kapcsolatot védőnőjükkel.

Védőnőjét az alábbi linken keresheti meg:

https://www.antsz.hu/AntszDistricts/HealthCareVisitorSearch.action?clientid=antsz

A keresőbe beírva a település irányítószámát megjelenik a település neve. Ekkor írja be a közterület nevét utca és házszám nélkül. A kiadott találatok között az ellátó védőnő nevére kattintva megtalálja az elérhetőségeket.

A Dél-pesti Centrumkórház – Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet 411 védőnői körzet működtetését vette át 2023. július 1-től. A védőnői hálózat az átalakítást követően országosan, egységes rendszerként folytatja tevékenységét. Az új rendszerben a területi védőnők országosan összehangolt szakmai irányítás alatt nyújtanak ellátást, ezáltal a korábbinál is eredményesebben, az egyéni igényeknek is megfelelő, magas színvonalú szolgáltatások biztosíthatók. A DPC Budapest és Pest Vármegyei Védőnői Szolgálatához Magyarországon a legtöbb védőnői körzet tartozik, így az ellátást két osztály látja el, összesen 125 védőnői telephelyen.

A DPC Budapest és Pest Vármegyei Védőnői Szolgálat Osztálya I. vezetője: Szakálné Balázs Erika – vármegyei kollegiális védőnői mentor (ellátási területe: VII. VIII. IX. kerület) 

Szakálné Balázs Erika

balazs.erika2@dpckorhaz.hu

06-30-498-8487

Munkatársai:

• Kernács Erzsébet - városi kollegiális mentor védőnő: (illetékességi terület: Ceglédi, Nagykőrösi és Nagykátai járás)

Kernács Erzsébet

kernacs.erzsebet@dpckorhaz.hu

06-30-498-8511

bottom of page